Dinamikus Szenzoros Integrációs Terápia
Egy komplex mozgásfejlesztésen alapuló idegrendszer fejlesztés.
Az észlelés fontossága
Tudjuk, hogy a gyerekek annyira szeretnek szaladgálni, körbe-körbe nyargalászni, föl-le ugrándozni, hemperegni, hintán lengedezni, forogni, tapogatni.
A kutatások bizonyítják, hogy testi, lelki, szellemi fejlődésüket segítik ezek az élmények, idegrendszerük válik érettebbé általuk. Ezért nagyon fontos, hogy a gyerekkor sok aktív tevékenységgel, szabad játékkal teljen!
Ezt a módszert alkalmazva vezettük be a DSZIT óvodánkban, mely a gyermeknek nem megterhelő, mégis óriásit fejlődnek már egy alkalom után is.
A fejlesztésben a legfontosabb célunk, hogy minden gyermek egyénre szabva kapja meg a számára szükséges segítséget, ezért a foglalkozások kis létszámú csoportokban zajlanak. Egy csoportban az azonos szinten álló gyerekek tornáznak együtt. Szintén ez a célunk, amikor a szülőket részletesen tájékoztatjuk arról, hogy gyermeke számára milyen további fejlesztéseket javasolunk.
A DSZIT ( Dinamikus Szenzoros Integrációs Terápia): egy olyan komplex terápiás módszer, amely a benne résztvevő gyermekeknek izgalmas játék-lehetőségeket nyújt. Olyanokat, amelyek segítségével éretlen, vagy egyes területeken nem megfelelően működő idegrendszerüket saját aktív részvételükkel, önszántukból, egyéni utakon járva fejleszthetik.